Ādas atjaunošanas procedūra pret ādas novecošanos

Ādas atjaunošanas procedūra pret ādas novecošanos

04.06.2018

Ādas novecošanos veicina saules starojums, solāriji, pat dienas gaisma. Tik bieži pieminētie brīvie radikāļi un ķīmiskās vielas iznīcina ādas struktūru un tās veselīgo svaigumu. Tiek bojātas ādas šķiedras, izzūd kolagēns (galvenais proteīns, kas veido saistaudus), pakāpeniski iestājas hroniska iekaisuma stāvoklis. Āda nogurst, kļūst plānāka, plankumaina, apsārtusi. Arī ziemā, kad saules ir mazāk, klimatiskie apstākļi ādu nesaudzē – ādas aizsargbarjera strauji zaudē resursus, un āda zaudē spraigumu un elastību.

Estētiskajā dermatoloģijā ir risinājums veselīga izskata atjaunošanai un pašsajūtas uzlabošanai – ādas atjaunošanas procedūras.

Ādas atjaunošana

Katram ādas novecošanās procesi norisinās un arī izskatās atšķirīgi. Ādas atjaunošanas procedūras vienlaicīgi iedarbojas vairākos līmeņos:

 • Ar procedūrā izmantoto aparatūru tiek veikta vienmērīga audu sasildīšana, kas stimulē ādas saistaudu šūnas jeb fibroblastus – tie sāk pastiprināti ražot jaunu pamatvielu ādā. Rezultātā uzlabojas ādas biezums, tonuss (turgors) un elastība. Atjaunojas ādas elastīgās un kolagēna šķiedras.
 • Tiek efektīvi samazināti paplašinātie asinsvadiņi un apsārtums. Asinsvadu “zvaigznītes” arī tiek iznīcinātas.
 • Ādas pigmentācija tiek samazināta vai pat pilnīgi likvidēta.

Tieši šo 3 iedarbības efektu kopsumma dod acīmredzamu ādas atjaunošanās efektu. Āda kļūst gludāka, pilnīgāka, sašaurinās poras, izlīdzinās ādas krāsa un tā kļūst starojoša – tātad, jaunāka.

Pret ādas novecošanos ar ELOS

ELOS iekārta jeb Elektro-Optiskā Sinerģija vienlaicīgi apvieno un savstarpēji pastiprina 2 enerģiju veidus – gaismu (lāzerenerģiju) un radioenerģiju (radiofrekvenci). Šīm enerģijām absorbējoties ādas audos tiek veicināta kolagēna, asinsvadu un saistīto struktūru atjaunošanās.

Procedūru ieteicams veikt, ja:

 • Konstatētas ādas vītuma pazīmes,
 • Veidojas pēc-piņņu apsārtums,
 • Veidojas ādas hiperpigmentācija,
 • Ir sarkana sejas āda (kuperoze).

Procedūru var veikt jau no 18 gadu vecuma. Tās laikā nav nepieciešama speciāla atsāpināšana (anestēzija). Ņemot vērā, ka jaunu kolagēna un elastīgo šķiedru izstrādes laiks ir 21-28 dienas, pirmais efekts ir manāms aptuveni pēc 3-4 nedēļām un pakāpeniski pieaug.

Kas jāzina pirms ELOS procedūras:

 • Procedūras laikā var būt viegla dedzinoša sajūta.
 • Pēc procedūras, ādas apsārtums var saglabāties no 30 minūtēm līdz 2-3 stundām – tā ir normāla ādas reakcija.
 • Var veidoties nelieli zilumi vai izteikts apsārtums/pigmentācija, taču tie izzūd dažu dienu laikā.
 • Pēc procedūras ieteicams sargāt seju no UV starojuma vismaz 3 nedēļas.

Izteiktu un noturīgu rezultātu sasniegšanai ieteicams veikt procedūru kursu 3-5 reizes, aptuveni 1 reizi mēnesī. ELOS ādas atjaunošanas procedūru var veiksmīgi kombinēt ar citām estētiskās dermatoloģijas procedūrām (piem. ādas biorevitalizāciju).

Pieteikties konsultācijai vai procedūrai iespējams gan klīnikas mājas lapā, gan zvanot +371 28699111 vai rakstot uz info@dermatologs.com.

Komentāri

Autorizēties, lai komentētu