PRP injekcijas pret ādas novecošanos

PRP injekcijas pret ādas novecošanos

23.08.2012

Ar sejas novecošanos saprot izmaiņas āda, taukos, muskuļos un kaulos. Šo izmaiņu izteiktības pakāpe var būt ļoti dažāda dažādiem cilvēkiem. Āda ar gadiem paliek plānāka, veidojas pigmentācijas plankumi un tiek zaudēta tās gludā struktūra. Jebkuras atjaunojošas procedūras mērķis ir atjaunot ādas tvirtumu un atgūt sejas ovālu. Ar vecumu ādā pakāpeniski samazinās kolagēna un elastīna daudzums, kā rezultātā veidojas grumbas, bet audu ieloces padziļinās. Taukaudu sakopojumi sejā zaudē tilpumu un sakarā ar atbalsta zudumu sāk nokarāties lejā, tajā pašā laikā muskuļi paliek plānāki, bet sejas kauli zaudē apjomu. Visas šīs izmaiņas sekmē pieres grumbu, tumšo loku zem acīm un „vārnu kājiņu” parādīšanos, vaigu pazušanu, nazolabiālās rievas padziļināšanos un otrā zoda parādīšanos.

PRP injekcijas

Bagātinātās plazmas injekcijas palīdz ārstēt šīs novecošanās pazīmes un palīdz atgūt sejas ādas tvirtumu. Tā ir viena no jaunākām sejas atjaunošanas metodēm, kuras pamatā reģenerācija ar paša pacienta asins šūnu palīdzību, pareizāk runājot, paša pacienta trombocītiem bagātināto plazmu.  Ir zināms, ka paša organisma audu šūnas spēj ražot speciālas vielas – augšanas faktorus, citokīnus, kas var stimulēt šūnu reģenerāciju, atjaunošanos, spēj paaugstināt kolagēna daudzumu.

Tā kā procedūras gaitā tiek izmantotas paša organisma šūnas, tad šīs procedūras laikā nav iespējamas alerģiskas reakcijas.

Ārstnieciskos nolūkos šī procedūra var tikt izmantota alopēcijas (plikpaurības), striju (pēcdzemdību vai jauniešu - svaigas), pēcapdegumu rētu (svaigu) un čūlu ārstēšanai.

Procedūras norise:                                                                                  

Asins paraugu, ko iegūst no pacienta, centrifugē. Tā rezultātā stobriņā atdalās asins plazmas daļa kopā ar trombocītiem no leikocītiem un eritrocītiem. Šie plazmas trombocīti centrifugēšanas laikā tiek aktivēti un izdala daudz aktīvo vielu – augšanas faktoru. Plazmas daļa tiek izmantota intradermālo injekciju, tas ir mezoterapijas veidā.

Regen PRP stimulē paša organismu kolagēna ražošanai pateicoties augšanas faktoriem, kas aktīvi izdalās centrifugēšanas rezultātā. Tāpēc vislabāk šīs injekcijas strādā zonās, kur āda izskatās nogurusi un ir ļengana. Tipiskās injekciju lokalizācijas vietas: āda ap acīm, kakls, dekoltē, plaukstu ārējās virsmas, vaigu, zoda līnija.

Procedūra ilgst ap vienu stundu, tas ir atkarīgs no apstrādājamās zonas laukuma.

Pirmās pāris dienas pēc procedūras ir iespējama neliela tūska un apsārtums. Lielākā daļā gadījumu rezultāti ir redzami jau pēc 4 nedēļām, kas pakāpeniski pilnveidojoties ādas struktūrai un tonim.

Standarta ādas atjaunošanas shēma ietver 3 injekciju procedūras ar 1 mēneša intervālu. Rezultāts no šīm procedūrām parasti ir redzams ap 1 gadu un ilgāk. Vēlams ik pēc 3 mēnešiem veikt 1 PRP procedūru rezultātu uzturēšanai, vai arī citas atjaunošanas procedūras. Ir iespējamas dažādas kombinācijas visoptimālākā rezultāta sasniegšanai.

Komentāri

Autorizēties, lai komentētu