Kārpu likvidēšana

Kārpas likvidēšana ir ieteicama, jo kārpu klātbūtne nosaka to izplatīšanos un augšanu plašumā, palielinot risku ļaundabīga veidojuma attīstībai.

Kārpu likvidēšana var tikt veikta arī estētisku apsvērumu dēļ, jo tās rada diskomfortu, nonākot sabiedrībā. Cits iemesls ir kārpu radītais diskomforts vai sāpes staigājot, kad tās atrodas uz pēdām.

Kārpu ārstēšana

Tieši pacietība un regularitāte ir veiksmīga kārpu ārstniecības procesa pamatā, jo ārstēšanas kursa neievērošanas rezultātā kārpa parasti ataug un ārstēšanās jāatsāk no sākuma pozīcijas. Reti ir gadījumi, kad pietiek ar vienu vizīti pie dermatologa, sevišķi izmēros lielāku kārpu gadījumā.

Izmantojot dažādas tautas metodes un mēģinot kārpu noņemt mājās apstākļos, var rosināt vēl biezāku vai blīvāku ādas veidojumu, smagākos gadījumos iespējama čūlošana. Vairumā gadījumu pašrocīga kārpas likvidēšana nav ne pietiekami ilgstoša, ne regulāra, un visbiežāk mēdz būt agresīva.

Tikai kvalificēts dermatologs ir pietiekoši zinošs, lai, individuāli izvērtējot, noteiktu pacientam atbilstošākās un piemērotākās  kārpas ārstēšanas metodes un nepieciešamo kursu. Tā kā kārpu veidošanās pamatā ir zema imunitāte un vīrusu infekcijas, ir gadījumi, kad vajadzīgi papildus izmeklējumi un analīzes, lai kontrolētu un ārstētu tieši kārpu veidošanās cēloņus. Tāpat ārsts novērtē, vai veidojums nav ļaundabīgs. 

Kārpas piesaldēšana

Kārpas krioģirurģija jeb piesaldēšana ar šķidro slāpekli. Pētījumos pierādīts, ka krioterapija ir viena no efektīvākajām metodēm kārpu likvidēšanai, kā arī metode ar zemāko kārpu atgriešanos (recidīvu). Tā ne tikai sekmē kārpas atmiršanu jeb nekrozi, bet arī aktivē vietējo imunitāti. Krioķirurģijai nav nepieciešama speciāla anestēzija.

Kārpas lāzerterapija

Lāzerprocedūru veikšanai ir nepieciešama atsāpinoša injekcija, kas pati par sevi ir sāpīga, it sevišķi uz plaukstām un pēdām.

Imikvimoda krēms kārpām

Speciāls, dermatologa nozīmēts krēms, kas aktivē imunitāti, secīgi izraisot kārpu iznīcināšanu. Nesāpīgs, taču ilgstošs (un izmaksās dārgāks) kurss. Veiksmīgs risinājums atsevišķos gadījumos, kā, piemēram, bērniem.

Salicilskābe kārpām

Salicilskābe tiek lietota kārpu ārstēšanai gan pati par sevi, gan kombinācijā ar citām ārstēšanas metodēm. Zemākās koncentrācijas tā noloba ādas ārējo raga slāni un atvieglo kārpas tālāko piesaldēšanu. Savukārt augstākās koncentrācijās tā piededzina kārpu. Parasti nepieciešama ilgstoša ārstēšana, tomēr ārstniecības kursa laikā ir stingri jāseko dermatologa norādījumiem, lai netraumētu veselo ādu.

Kārpu kiretāža

Bieži saukta kā kārpu izkasīšana ar asu karotīti. Procedūras laikā dermatologs veic kārpas atsāpināšanu un ar speciālu instrumentu – kireti – mehāniski izkasa kārpu. Pēc procedūras veidojās neliels nobrāzums, kuru dažkārt nedaudz piededzina.

Kiretāža ļauj ātri atbrīvoties no liela audu daudzuma, tomēr, neizmantojot citas papildinošas ārstniecības metodes, kārpas var ataugt, jo pamatnē paliek CPV inficētas šūnas. Kombinācijā ar citām metodēm, piemēram, piesaldēšanu, kiretāža ir ļoti efektīva.

Kārpas elektroķirurģija

Saukta arī kā kārpas elektrokoagulācija. Procedūras laikā dermatologs izmantoto speciālu medicīnisku iekārtu, kas ar maiņstrāvu piededzina kārpu. Kārpas piededzināšana ar elektrību nav sāpīga, ja ir veikta tās atsāpināšana. Dažkārt ieteicams kombinēt ar citām ārstēšanas metodēm.

Kārpas izgriešana

Dermatologs kārpu atsāpina un izgriež ar skalpeli. Ja brūce ir maza, tā var sadzīt pati, taču lielai kārpai var būt nepieciešams uzlikt šuves. Ķirurģiska kārpu likvidēšana var tikt izmantota lielām kārpām, kas grūti padodas ārstēšanai. Pastāv risks, ka kārpa var atkal ataugt, ja tā nav pietiekami plaši izgriezta. Pēc operācijas var veidoties rēta.

Izoprinozīna tabletes kārpām

Ārsta izrakstītas zāles. Tabletes stimulē imūnsistēmu pret vīrusu infekcijām, tai skaitā pret CPV infekcijas izpausmēm – kārpām un smailajām kondilomām. Medikaments sekmē kārpu iznīcināšanu. Izoprinozīna tabletes parasti tiek kombinētas ar citu ārstēšanas metodi.

Tautas medicīnas metodes kārpām

Visplašāk kārpas likvidēšanai tautā izmanto struteni, citkārt arī citronu, alveju un ābolu etiķi. Tautas metodes mēdz būt efektīvas, taču par to patieso iedarbību ir grūti spriest, jo trūkst klīnisku pētījumu.

Aptiekās pieejamie līdzekļi kārpām

Visbiežāk aptiekās pieejamie līdzekļi ir dažādas skābes – skudrskābe, salicilskābe, pienskābe. Tāpat ir pieejami līdzekļi kārpu piesaldēšanai, tomēr tie nesatur šķidro slāpekli, un to temperatūra nav pietiekami zema, lai efektīvi ārstētu kārpas.

Patvaļīga kārpu ārstēšana bieži vien ir neveiksmīga – tā ir vai nu pārlieku agresīva (radot ādas bojājumus), nepietiekami regulāra vai nepietiekami ilgstoša. Šādas ārstniecības rezultātā var veidoties čūlas vai rētas, kārpas var kļūt blīvas vai sabiezētas, un to turpmāka ārstēšana var būt apgrūtināta.

Homeopātiska kārpu ārstēšana

Homeopātiskās medicīnas efektivitāte kārpu ārstniecībā uz doto brīdi medicīniskajos pētījumos nav pierādīta. Jāņem vērā, ka kārpas var pāriet pašas no sevis mūsu imūnās sistēmas darbības rezultātā. 

Kārpu likvidēšanas process

Konsultācija

Kārpas veida noteikšana, skarto audu apzināšana

Likvidēšanas procedūra

Noteiktos laika intervālos atkārtotas procedūras (1-3 procedūras)

Dzīšanas periods

Pēc kārpas likvidēšanas rodas ādas brūcīte, kas rūpīgi jākopj, sekojot dermatologa norādījumiem

Kārpu likvidēšanas cenas

Vizītes kopējās izmaksas sastāda konsultācijas cena un tās laikā veiktās procedūras
atbilstoši pakalpojumu saraksta izcenojumam.


KONSULTĀCIJU CENAS


Kvalifikācijas līmenisPirmā vizīteAtkārtota vizīte
Ārsts 25 € 15 €
Augsti kvalificēts ārsts 35 € 30 €
Profesors 50 € 40 €

 

PROCEDŪRU CENAS

 

Labdabīgi veidojumi (destrukcija ar šķidro slāpekli)

 

Apraksts

Cena

Līdz 2 cm diametrā

4.00

2-14 cm diametrā

4.00

Lielāki par 15 cm diametrā

100.00

 

Ļaundabīgi (pirmsvēža) veidojumi (destrukcija ar šķidro slāpekli)

 

Apraksts

Cena

Līdz 2 cm diametrā

5.00

2-14 cm diametrā

5.00

Lielāki par 15 cm diametrā

100.00

Klīnikas dermatologi

Augstas kvalifikācijas ārsti

Dr. Aleksejs Zavorins

Uzdot jautājumu Pieteikties konsultācijai

Dr. Sigrija Freiberga

Uzdot jautājumu Pieteikties konsultācijai

Dr. Dmitrijs Malošiks

Uzdot jautājumu Pieteikties konsultācijai

Dr. Med.

Dr. Med. Olga Zaikovska

Uzdot jautājumu Pieteikties konsultācijai

Profesors

Prof. Jānis Ķīsis

Uzdot jautājumu Pieteikties konsultācijai

Pieteikties konsultācijai

Mēs ar Jums sazināsimies, lai atgādinātu par pieraksta laiku!
Pieteikties konsultācijai

Uzdot jautājumu

Vārds *
E-pasts *
Uzdot jautājumu *

Paldies par Jūsu jautājumu!

Speciālists sazināsies ar Jums tuvākajā laikā