Liposakcija un tauku sasaldēšana - kāda atšķirība?

Liposakcija un tauku sasaldēšana - kāda atšķirība?

15.06.2017

Liposakcija un tauku sasaldēšana tiek veikta ar vienu mērķi – atbrīvoties no liekajiem taukiem uz visiem laikiem. Cilvēkiem taukšūnu daudzums nostiprinās pubertātes vecumā un paliek nemainīgs visa mūža garumā. Pieņemoties svarā, taukšūnas kļūst lielākas; diētas un notievēšanas programmas palīdz samazināt taukšūnu izmēru, taču ne to skaitu.

Atbrīvošanās no liekajiem taukiem ar liposakciju vai aukstuma terapiju ir sevišķi populāra tām ķermeņa zonām, no kurām tas nav bijis iespējams ar diētām un fizisko slodzi – muguras zonas, sāniem u.c.

Liposakcija un kriolipolīze: procedūru salīdzinājums

Abas procedūras atbrīvojas no zemādas taukšūnām. Lielākā atšķirība ir tajā, ka liposakcija ir ķirurģiska un invazīva procedūra, turpretī tauku sasaldēšana (kriolipolīze) nav ne invazīva, ne ķirurģiska procedūra. Procedūras viena otru neizslēdz, taču atbrīvošanās no liekajiem taukiem ar aukstuma terapiju palīdz tur, kur liposakcijai tas nav bijis pa spēkam, vai rezultāti nav bijuši apmierinoši. Tāpat tauku sasaldēšana palīdz nolīdzināt citu taukšūnu negludumus.

Liposakcija jeb tauku atsūkšana ir visnotaļ agresīva iejaukšanās. Procedūras veikšanai ir nepieciešams veikt vietēju infiltrācijas anestēziju ar lielu lidokaīna daudzumu vai pilnu anestēziju. Ādā tiek veikti iegriezumi diametrā nelielu, tam īpaši paredzētu adatu-cauruļu ievadīšanai, caur kurām paredzētajā zonā tiek ievadīts speciāls, tauku šūnas šķīdinošs šķidrums. Tauku atsūkšanu un atsūkto daudzumu kontrolē ķirurgs.

Tik pēkšņs taukšūnu daudzuma zudums apstrādātajā zonā var padarīt ādu vaļīgu, un, ja tiek atsūkts īpaši lieks tauku daudzums, radīt dažāda veida sarežģījumus, to skaitā arī šoka stāvokli dēļ pārlieku lielā šķidruma un asiņu zuduma. Agresīvās procedūras rezultātā bieži ir novēroti neatgriezeniski nervu galu bojājumi. Tāpat arī liposakcijas laikā var tikt bojāti asinsvadi; ja taukšūnas nonāk asins plūsmā (tauku embolija) vai tiek pārrauta vēderplēve, ir iespējams letāls iznākums (nāve).

Mūsu klīnikā kriolipolīzes procedūrām tiek izmantota CoolSculpting tehnoloģija; šī iekārta ir Nr. 1 pasaulē starp tauku dzesēšanas iekārtām, par ko arī liecina statistikas dati: 5000+ CoolSculpting iekārtas 75 valstīs visā pasaulē, ar vairāk kā 60 veiktiem klīniskajiem pētījumiem par procedūras drošumu.

CoolSculpting kriolipolīzes procedūras laikā tiek veikta ar patentētu tehnoloģiju kontrolēta problēmzonas dzesēšana, kas efektīvi un bez ķirurģiskas iejaukšanās iznīcina taukšūnas, tās sasaldējot (kristalizējot) ar precīzi noregulētu temperatūru. Procedūras laikā netiek skārti blakus esošie audi, asinsvadi vai nervi, un tā ir piemērota dažādām problēmzonām – augšstilbiem, rokām, vēderam, sāniem, mugurai, pat dubultzodam.

Tauku sasaldēšanas procedūra ir uzskatāma par veselībai saudzīgu, jo organisms pakāpeniski un dabīgā vielmaiņas procesu ceļā izvada no ķermeņa un pārstrādā sašķeltos taukus un atmirušās šūnas. Vienas sesijas laikā taukšūnu daudzums tiek samazināts par līdz pat 25%. Pirmie rezultāti ir pamanāmi jau 2-3 nedēļu laikā, bet galējie rezultāti – pēc 2-3 mēnešiem.

Atkopšanās periods pēc liposakcijas

Atkopšanās periods lielā mērā ir atkarīgs no apstrādātās problēmzonas gan tauku atsūkšanas, gan tauku atsaldēšanas gadījumā. Būtiskākās atšķirības saskatāmas tajā, cik ilgs un smags ir šis atkopšanās posms. Invazīvā liposakcijas procedūra 2/3 gadījumu ir jāatkārto. Bandāžas, koriģējošas un spiedošas korsetes jānēsā daudzas nedēļas pēc procedūras.

 

 

Liposakcija

Tauku sasaldēšana ar CoolSculpting

Pēc procedūras

Jāpaliek speciālistu uzraudzībā vismaz diennakti

Var atgriezties dienas gaitās uzreiz

Mediķu aprūpe

Pēc liela apjoma tauku atsūkšanas var būt nepieciešamība pēc papildus mediķu aprūpes

Atsevišķa mediķu aprūpe nav nepieciešama

Rētas

Iegriezumu vietā var palikt rētas un veidoties iekaisums

Rētas neveidojas

Koriģējošs apģērbs

Koriģējošs apģērbs jānēsā vidēji 6 nedēļas pēc procedūras neatkarīgi no apstrādes zonas

Cieši piegulošs pārsējs jānēsā retos gadījumos (vēdera zonas apstrāde) un tikai nedēļu

 

Tauku sasaldēšanas procedūru rezultāti

Kā jau ar jebkuru estētisku procedūru, arī šīm procedūrām visaugstākie rezultāti ir sasniedzami, ievērojot veselīgu dzīves veidu un diētu.

Atbrīvošanās no liekajiem taukiem to sasaldēšanas ceļā ar CoolSculpting lielākā priekšrocība ir vienlaicīga ķermeņa skulpturēšana, kas ne tikai padara slaidāku, bet arī sniedz skaistas un gludas auguma aprises.

Atšķirībā no lieko tauku likvidēšanas ar diētām vai sportojot, tauki ar aukstuma terapiju tiek iznīcināti konkrēti paredzamās vietās. Uz katru kilogramu svara, kas ir zaudēts ar diētām, sievietes zaudē 50 g taukus no krūtīm, ar tievēšanu vienlaicīgi samazinot arī krūšu izmēru. Gadījumos, kad liekais svars ietekmē sirds mazspēju vai rada sāpes locītavās, cilvēki arvien biežāk sāk izvēlēties aukstuma terapijas procedūras pāri citām – invazīvām – procedūrām.

Dotajā mirklī ar CoolSculpting kriolipolīzes iekārtu ir veiktas nu jau vairāk kā 4 milj. procedūras, sniedzot gaidītos rezultātus katriem 8 no 10 pacientiem.

Liposakcijas un tauku sasaldēšanas procedūru cenas

Liposakcijas cenas un kriolipolīzes cenas daudz neatšķiras – atbrīvošanās no taukiem ar aukstuma terapiju ir nebūtiski dārgāka, taču jāuzsver, ka tā nav ķirurģiska manipulācija, tai nav nepieciešama anestēzija vai klīniska uzraudzība pēc procedūras.

Abu procedūru gadījumos precīzu cenu iespējams saņemt pēc konsultācijas, kuras laikā tiek noskaidrots nepieciešamais procedūru daudzums un apstrādes zonas.

Sīkāk par CoolSculpting aukstuma terapijas iedarbību, procedūras aprakstu un tās drošību, tai skaitā arī galvenajiem procedūras kandidāta kritērijiem, ierobežojumiem un citiem jautājumiem, lasiet šeit.

Komentāri

Autorizēties, lai komentētu