MADARA Cosmetics produktu klīniskais novērtējums

MADARA Cosmetics produktu klīniskais novērtējums

05.09.2016

MADARA Cosmetics ir Latvijas lepnums. Tas ir pašmāju uzņēmums, kurš strauji iekaro Eiropas tirgu. To ražotā kosmētika atbilst augstajiem “Ecocert” standartiem, proti, tā ir ražota no dabīgām, videi un cilvēka organismam nekaitīgām izejvielām. Tomēr, kas ir īpaši svarīgi, tās kosmētikas iedarbība ir zinātniski apstiprināta.

Prof. Ķīsis un mūsu klīnikas ārsts Dr. Zavorins kopš 2014. gada ir veikuši vairāku MADARA Cosmetics produktu klīnisko novērtējumu, tajā skaitā pētot kosmētisko līdzekļu ietekmi uz ādas apsārtumu, ādas mitrumu jeb hidratācijas pakāpi, kā arī balinošas kosmētikas ietekmi uz izteiktu sejas ādas pigmentāciju. Klīnisko pētījumu rezultātā esam zinātniski apstiprinājuši populārās MADARA “SOS” produktu līnijas  ādu mitrinošās īpašības.

Visi pētījumu veikti ar Rīgas Stradiņa universitātes Ētikas komitejas atļauju. Kosmētikas iedarbība uz ādu novērtēta gan vizuāli, gan instrumentāli. Klīnikā ir pieejama starptautiski atzītu ražotāju – “Canfield” (ASV), “Courage & Khazaka” (Vācija) un “Cortex” (Dānija) – iekārtas. Savukārt vizuālo novērtējumu veica pieredzējuši ārsti dermatologi, vadoties pēc zinātniski validētām mērījumu skalām un kritērijiem. Atzīmēšanas vērta ir mūsu klīnikas sadarbība ar Latvijas Universitātes Biofotonikas laboratoriju, kuras izstrādāto aparatūru pielietojām ādas mitruma un apsārtuma noteikšanai.

Pētījumu rezultāti tika prezentēti Eiropas Dermatoveneroloģijas akadēmijas (EADV) kongresos un Rīgas Stradiņa universitātes Zinātniskajā konferencē. Tāpat  rezultāti ir atspoguļoti vairākās publikācijās.

Publikācijas:

  • Saknite I, Zavorins A, Jakovels D, Spigulis J, Kisis J. Comparison of single-spot technique and RGB imaging for erythema index estimation. Physiol Meas. 2016 Feb 5;37(3):333-346.
  • Zavorins A, Ķīsis J. Escīnu saturošas kosmētikas ietekme uz pastāvīgo sejas eritēmu pacientiem ar rozāciju. Rīgas Stradiņa universitātes Zinātniskie raksti 2015;
  • Zavorins, A, Kisis, J, Saknite, I, Spigulis, J. Clinical and instrumental assessment of the facial erythema, EADV Congress 2015, Copenhagen, October 7th – 11th, 2015
  • Zavorins A, Ķīsis J. Escin reduces persistent erythema in rosacea patients. 5th EAAD Congress, Riga, September 18th-20th, 2015
  • Aleksejs Zavorins, Inga Saknīte, Ilona Zablocka, Jānis Spīgulis, Jānis Ķīsis. Mitrinošu kosmētisko līdzekļu ietekmes novērtēšana uz ādas hidratāciju ar elektrisku un optisku metodi in vivo. Rīgas Stradiņa universitātes Zinātniskā konference, Rīga, 2016. gada 17. – 18. marts.

Komentāri

Autorizēties, lai komentētu