Melanomas dienas rezultāti 2019

Melanomas dienas rezultāti 2019

26.04.2019

Melanomas dienas Latvijā tiek rīkotas katru gadu ar nolūku veicināt iedzīvotāju informētību par ādas vēzi, melanomu un tā profilaksi, diagnostiku un ārstēšanu. Ādas vēzis var attīstīties jebkurā vecumā un jebkuram, esošā vai jaunā dzimumzīmē.

Eiromelanomas kampaņas ietvaros iedzīvotājiem tiek sniegta iespēja pieteikties bezmaksas dzimumzīmju un ādas veidojumu pārbaudei – šo bezmaksas konsultāciju nolūks ir samazināt melanomas saslimstību un mirstību Latvijā.

Melanomas dienas Kurzemē 2019 – rezultāti

Melanomas dienas Talsos notika š.g. 11. aprīlī. Konsultācijas tika sniegtas 17 iedzīvotājiem. Pamatā pacientiem bija labdabīgi veidojumi, tomēr 4 pacientiem bija aizdomas par bazaliomu (ļaundabīgs ādas audzējs), bet 1 pacientam bija vairākas aktīniskas keratozes (pirmsvēža ādas slimība); tika ieteikts veikt papildu pārbaudes. 1 pacientam tika konstatētas 3 bazaliomas un, iespējams, 1 melanoma. Šie rezultāti ir dramatiski.

Melanomas dienas Liepājā notika š.g. 12. aprīlī. Konsultācijas tika sniegtas 17 iedzīvotājiem. 1 pacientei tika konstatēta iespējama melanomas atkārtota veidošanās (melanomas recidīvs), un tika ieteikta ādas veidojuma ķirurģiska izgriešana (ekscīzija) ar mikroskopisku analīzi vēža šūnu klātbūtnes noteikšanai (histoloģiska pārbaude).

 

Informācija par rezultātiem Rīgā un Cēsīs tiks papildināta drīzumā.

Komentāri

Autorizēties, lai komentētu