Nagi – mūsu veselības spogulis

Nagi – mūsu veselības spogulis

17.08.2015

Nagi ir neliels puzles gabaliņš no mūsu veselības. Skaisti un stipri nagi liecina par labu veselību. Tomēr atsevišķu slimību ietekmē nagi var ķļūt nepievilcīgi, tie maina krāsu un struktūru. 50 % gadījumu nagu stāvokli ietekmē sēnīšu slimības, ko iegūstam apmeklējot kopējās dušas, baseinus, uzvelkot citu cilvēku apavus u.c. Roku nagi liecina par organisma izmaiņām 2 – 3 mēnešu garumā, bet kāju nagi dod informāciju par mūsu veselību pat 6 mēnešu ilgā laika posmā.

Sēnīšu bojājums visbiežāk sākas pēdu 1. un 5. nagos, bojāti var būt vairāki, vai pat visi nagi. Slimo gan sievietes, gan vīrieši, gan arī mazi bērni. Īpaša riska grupa ir vecāka gadagājuma pacienti, kuriem ir lēnāka nagu ataugšana, asinsrites izmaiņas apakšējās ekstremitātēs, ka arī blakusslimības. Bojātais nags zaudē savu spīdumu, maina krāsu, var būt klāts baltiem plankumiem. Nagi ir ar nelīdzenu virsmu, sabiezēti vai izdrupuši. Šīs un arī psoriāzei raksturīgās  izmaiņas bieži seko nagu traumām.

Pēdu ādas un nagu sēnīšu slimība nozīmīgi ietekmē pacientu dzīvi. Lielākā daļa pacientu norāda uz nozīmīgu dzīves kvalitātes ierobežojumu, kas galvenokārt ir saistīts ar bailēm par slimības izplatību uz citiem nagiem vai citu cilvēku inficēšanu, kā arī estētisko problēmas aspektu. Svarīgi atrecēties, ka naga sēnītēm ir ietekme arī uz vispārējo cilvēka veselību, jo tās sensibilizē  organismu jeb rada pamatus alerģiskas dabas slimībām.

Pie psoriāzes biežāk skarti roku nagi. Krāsa var būt brūna, dzeltena, var būt sarkani punktiņi zem naga. Uz naga virsmas var būt sīkas iedobītes, rievas. Kaļķains balts nogulsnējums zem naga, kas var likt nagam atslāņoties. Nags var būt sabiezēts vai izdrupis.

Nagu slimības var izskatīties līdzīgas (skat.1. un 2. attēlu), tās var kombinēties, tāpēc, jo  īpaši svarīgi ir noteikt precīzu diagnozi, kam var sekot precīza un efektīva terapija. Tikai speciālists var noteikt, vai būs pietiekoša tikai lokālo preparātu formu (lakas, krēmi) lietošana un cik ilgi tā būtu jāturpina. Mūsu klīnikā iespējams saņemt augsti kvalificētu, pieredzējušu ārstu palīdzību nagu slimību terapijā. Pie mums ir iespēja saņemt jaunākos, labākos medikamentus un veiksmīgi izārstēt slimību.

Mēs gaidīsim Jūs profesora Jāņa Ķīša klīnikā Rīgā, Firsa Sadovņikova ielā 20, 4. stāvā (sīkāk Kontaktos).

1.attēls – nagu psoriāze (pa kreisi)

2.attēls – nagu sēnīte (pa labi)

Nagu senite un nagu psoriāze

Komentāri

Autorizēties, lai komentētu