Pīrsingu noņemšana

Ķermeņa pīrsingi

Mūsdienu sabiedrībā pīrsingi ir kļuvuši populāri. To vēsture aizsākās pirms 5300 gadiem ,un tie ir ļoti interesanta daudzu kultūras rituālu sastāvdaļa vai kā skaistuma zīmes; tomēr tie var izraisīt paliekošus caurumus ādā, kad cilvēki grib no tiem atbrīvoties.

Ķermeņa pīrsingi ir cits ādas rotājumu veids. Rotas var tikt ievietotas dažādās ķermeņa vietās. Rietumu kultūrā jau izsenis ir pieņemta sieviešu ausu caurduršana, taču pēdējos 25 gados arvien izplatītāka kļūst vīriešu ausu caurduršana un pīrsings citās ķermeņa vietās. Pīrsings nabā ir kļuvis par modes lietu. Ierastāki arī kļuvuši pīrsingi neparastākās ķermeņa vietās kā uzacīs, lūpās, mēlē un ģenitālijās. Nereti pīrsingi orālajā zonā un ģenitālijās tiek saistīti ar seksuālo funkciju uzlabošanu. Sākotnēji radušies Āzijā, mākslīgie dzimumlocekļa mezgliņi (dzimumlocekļa marmora bumbiņas) tiek veidoti, ievietojot zem dzimumlocekļa ādas plastikas bumbiņas, pērles u.c. 

 

Komplikācijas ar pīrsingiem

Visizplatītākais komplikāciju veids pīrsingu gadījumā ir keloīdu veidošanās. To ārstēšana var būt sarežģīta un var būt nepieciešams veikt operāciju, injicēt steroīdus vai interferonu. Var lietot arī ārīgi lietojamos krēmus, krioķirurģiju (šķidrais slāpeklis) vai dažādu terapiju kombināciju.

Asinsvadu izaugumi saukti par strutojošajām granulomām var asiņot un tos ir jānoņem.

Infekcija var radīt problēmas. Skrimšļa pīrsings auss malā (auss gliemenē) palielina Pseudomonas bakteriālās infekcijas risku. Var parādīties abscesa izaugumi, ausu skrimšļa iekaisumi, Candida (rauga) infekcijas, toksiskā šoka sindroms un sepse (smagas ķermeņa infekcijas).

Pastāv asins pārnēsājamo slimību risks, piemēram, hepatīta un HIV, it īpaši amatieru tetovētāju vidū, kas atbilstoši nenotīra savus instrumentus.

Rotaslietu ieaugšana (kur āda pāraug pāri rotaslietai) var notikt, it īpaši gadījumos, ja rotaslieta ir iespiesta ādā pārāk cieši.

Hiperjūtība (alerģijas) var rasties pret niķeli un dažām rotaslietām sarkanu, niezošu ādas plankumu (dermatīta) veidā un tā ir hroniska. Cilvēkiem, kuri ir alerģiski pret niķeli, vajadzētu nēsāt tikai nerūsējošā tērauda, platīna vai zelta rotaslietas.

Traumas gadījumā pīrsingi var tikt norauti vai tos ir nepieciešams noņemt, kā rezultātā radušās paliekošās rētas var izlabot ar ķirurģijas palīdzību.

Tā kā daudziem darba devējiem pīrsingi nav pieņemami, to izņemšana var atstāt nepievilcīgus „caurumus”, kuru izlabošanai ir nepieciešama ķirurģijas palīdzība.

 

Klīnikas dermatologi

Dermatoloģe Dr. Med. docente Māra Rone-Kupfere

Uzdot jautājumu Pieteikties vizītei

Pieteikties vizītei

Mēs ar Jums sazināsimies, lai atgādinātu par pieraksta laiku!
Pieteikties vizītei