Удаление татуировки

Tetovējumi

Tetovējumi mūsdienu sabiedrībā ir kļuvuši populāri. To vēsture aizsākās pirms 5300 gadiem un tie ir ļoti interesanta daudzu kultūras rituālu sastāvdaļa vai kā skaistuma zīmes; tomēr tie var izraisīt tādas problēmas kā keloīdi (biezas rētas), infekcijas, alerģijas, izaugumus kad cilvēki grib no tiem atbrīvoties.

Pieci galvenie tetovējumu tipi

Traumas tetovējumi ir radušies, kad netīrumi vai gruži ir iespiedušies zem ādas, atstājot pigmentētu vietu pēc sadzīšanas. Tie bieži parādās kā „ceļa izsitumi” pēc ceļa negadījuma ar riteni vai motociklu, vai kā dūriena brūces no zīmuļa sauktas par „grafīta vai zīmuļgala” tetovējumiem.

Amatieru tetovējumus cilvēki uzliek paši sev vai viņu draugi, un bieži vien tie nav ne mākslinieciski, ne detalizēti. Visizplatītākā metode ir ievadīt melno tinti sev zem ādas ar adatas palīdzību. Par pigmentu var izmantot arī pildspalvu tinti, kokogli vai pelnus.

Profesionālie tetovējumiem ir divi veidi: kultūras un modernie. Kultūras tetovējumus uzliek ar senu metožu palīdzību un tiem ir etniska un vēsturiska nozīme, kā tas ir sastopams Klusā okeāna Dienvidu salās. Modernos tetovējumus uzliek ar „tetovējuma pistoles” palīdzību un to dara „mākslinieki”, kas par to saņem atlīdzību. Tiek izmantoti dažādi pigmenti, lai iegūtu dažādas krāsas, kā arī tetovētāju meistarība ir ļoti atšķirīga.

Medicīnas tetovējumi tiek parasti lietoti, lai atzīmētu noteiktus punktus, kas nepieciešami staru terapijai, un tos veic ārsts.

Kosmētiskos tetovējumus lieto, veidojot permanento grimu, koriģējot acu, uzacu un lūpu līnijas. Tos arī lieto, lai pielabotu krūtsgala oreola formu pēc krūts operācijas, nomaskētu vitiligo (pigmenta krāsas trūkumu), vai aizklātu nevēlamu tetovējumu.

Komplikācijas pēc tetovēšanās

Neatkarīgi no tetovējuma veida vienmēr pastāv risks un iespējamās pretreakcijas, kā rezultātā ir nepieciešama ārstēšanās. Tieši pēc tetovēšanās var rasties infekcijas. Var attīstīties impetigo, stafilokoka infekcija, vai celulīts, dziļāka ādas infekcija. Vēl pastāv ar asinīm pārnēsājamo slimību risks kā hepatīta un HIV gadījumā, lai gan nav dokumentētu pierādījumu, ka HIV būtu iegūts pēc tetovēšanās pie profesionāla tetovējumu mākslinieka ar pieredzi. Tetovējumu salonos vajadzētu ievērot vispārīgas piesardzības normas. Pārliecinieties par inspekciju sertifikātu esamību.

Hiperjūtība (alerģijas) var rasties pret tetovējumu pigmentiem. Ierasta parādība bija alerģija uz dzīvsudrabu, kas tika lietots sarkanajā pigmentā cinobrā, taču to vairs neizmanto. Ķimikālija parafenilēndiamīns, ko izmanto pagaidu hennas tetovējumu veidošanā, bieži izraisa alerģisko dermatītu.

Tetovējumi var traucēt veikt medicīniskas pārbaudes un analīzes, piemēram, magnētiskās rezonanses gadījumā; var tikt uzstādītas nepareizas diagnozes tetovējumos sastopamo smago metālu pigmentu un dzelzs oksīda dēļ.

Var rasties arī rētas un keloīdi.

Tetovējuma noņemšana

Ar laiku daudzi pacienti izlemj, ka viņi vairs nevēlas tetovējumu. Lai gan ir daudzas uzlabotas metodes tetovējuma noņemšanai kā lāzerķirurģija, izgriešana, dermabrāzija, kosmētiskā tetovējuma veidošana virs tetovējuma un citas, tomēr tās ir laikietilpīgas un dārgas, kā arī var rasties rētas un krāsu plankumi. Tetovējuma apstrāde ar lāzeru var pilnībā noņemt pigmentu vai padarīt to gaišāku. Retos gadījumos āda iegūst tādu izskatu, kā pirms tetovējuma veikšanas. 

Lāzerprocedūras

Tetovējumu noņemšanai izmanto dažāda veida lāzeriekārtas. Katra lāzeriekārta iedarbojas uz dažādas krāsas tetovējumiem dažādi. Metode kļuva populāra galvenokārt pateicoties salīdzinoši labiem rezultātiem likvidējot vienkrāsainus tetovējumus. Procedūru skaits ir diezgan liels, un nereti viena salīdzinoši neliela tetovējuma noņemšanai nepieciešami pat vairāk nekā 8 mēneši. Jārēķinās ar to, ka vairākumā gadījumu pēc tetovējuma noņemšanas ar lāzeri rētošanās ir neizbēgama.

Cynergy inovatīvā metode
 
Visjaunākā tetovējumu noņemšanas metode ir ASV kompānijas Cynergy izgudrojums. Šī metode ir mazsāpīgāka un salīdzinoši augstvērtīgs rezultāts tiek sasniegts neatkarīgi no tetovējuma krāsām vai to kombinācijas. Atšķirībā no lāzerprocedūrām, Cynergy emulsijas EliminInk darbības princips ievērojami mazāk atkarīgs no organisma imūnistēmas darbības, tā kā pati emulsija ādā notiekošā oksidācijas procesa rezultātā izvada pigmentu ādas virspusē. Šī inovatīvā tehnoloģija pagaidām pasaulē tikai sāk iekarot savu vietu, jo lāzerprocedūras joprojām tiek ļoti plaši popularizētas tetovējumu noņemšanas sfērā. Ja neparādīsies vēl jaunākas tetovējumu noņemšanas tehnoloģijas, paredzams, ka vistuvākajā laikā šī tendence mainīsies par labu Cynergy, kas pacientu apmierinātības ziņā jau šodien ir vairākus soļus priekšā lāzertehnoloģiju piedāvājumam.

Vairāk informācijas par mūsu klīnikas tetovējuma noņemšanas piedāvājumu varat skaitīt šeit.