Teipošana

Teipošana ir populāra un efektīva fizioterapijas metode traumētu muskuļu ārstēšanai, muskuļu un locītavu sāpju likvidēšanai.

Medicīniskās teipošanas koncepta aizsākumi ir meklējami 1970. gados Japānā un Korejā, kur šī metode attīstījās balstoties pārliecībā, ka veselības atjaunošanai un uzturēšanai ir svarīga kustība un muskuļu aktivitāte.

Saskaņā ar kinezioloģijas pārliecību (konkrētu muskuļu saistība ar konkrētiem iekšējiem orgāniem, mugurkaula skriemeļiem, meridiāniem, un citām fizioloģiskām likumsakarībām), tika izveidoti dažādu veidu elastīgi teipi, kas, neierobežojot kustību, veicina muskuļu darbību kustības laikā. Pareiza teipa aplicēšana dod impulsu ķermeņa un konkrētās zonas pašizveseļošanās stimulācijai, ļaujot izvairīties no nepamatotas un pārspīlētas medikamentozas ārstēšanas.

Teipu izmantošanas iespējas ir daudz plašākas par tikai traumētu muskuļu ārstēšanu. Ar teipu elastību tiek radīts virsādu paceļošs efekts, veidojot lielāku telpu zemādas zonā, kurā atrodas asinsvadi, limfvadi un visa veida receptori, stimulējot šķidrumu plūsmu.

Šobrīd pasaulē populārākās teipošanas metodes ir kinezioloģiskā un dinamiskā teipošana. Abu teipu kopējā iezīme ir pašlīpoša elastīga saite, kas tiek aplicēta uz ķermeņa. Šīs lentas nesatur medikamentus, un ir izgatavotas tā, lai maksimāli imitētu cilvēka ādu, neizraisot alerģiskas reakcijas.

Teipošana palīdz:

Teipošanu neveic, ja ir:

Process

Konsultācija

Tiek noskaidrots, kādam nolūkam teips tiks uzlīmēts un kurā zonā tas ir nepieciešams

Teipošana

Teips tiek uzlīmēts uz tīras ādas

Klīnikas fizioterapeiti

Mārtiņš Rugājs

Uzdot jautājumu Pieteikties konsultācijai

Pieteikties konsultācijai

Mēs ar Jums sazināsimies, lai atgādinātu par pieraksta laiku!
Pieteikties konsultācijai