Tetovējuma noņemšana

Tetovējumi mūsdienu sabiedrībā ir kļuvuši populāri. To vēsture aizsākās pirms 5300 gadiem un tie ir ļoti interesanta daudzu kultūras rituālu sastāvdaļa; tomēr reizēm tetovējums kā skaistuma zīme tiek uztaisīts neapdomāti vai neprofesionāli, un tetovējuma noņemšana kļūst aktuāla.

Pieci galvenie tetovējumu tipi:

 

Neatkarīgi no tetovējuma veida vienmēr pastāv risks un iespējamās pretreakcijas, kā rezultātā ir nepieciešama ārstēšanās. Iespējamās komplikācijas:

 

Ar laiku daudzi pacienti izlemj, ka viņi vairs nevēlas tetovējumu. Ir pieejamas neskaitāmas metodes tetovējuma noņemšanai:

Augstākminētās procedūras ir laikietilpīgas un dārgas, un bieži vien var rasties rētas un krāsu plankumi.

Tetovējuma noņemšana ar lāzeriekārtu

Tetovējuma apstrāde ar lāzeru var pilnībā noņemt pigmentu vai padarīt to gaišāku. Retos gadījumos āda iegūst tādu izskatu, kā pirms tetovējuma veikšanas. 

Tetovējumu noņemšanai izmanto dažāda veida lāzeriekārtas; katra lāzeriekārta iedarbojas uz dažādas krāsas tetovējumiem dažādi. Šī metode kļuva populāra galvenokārt pateicoties salīdzinoši labiem rezultātiem likvidējot vienkrāsainus tetovējumus. Procedūru skaits ir diezgan liels, un nereti viena salīdzinoši neliela tetovējuma noņemšanai nepieciešami pat vairāk nekā 8 mēneši. Jārēķinās ar to, ka vairākumā gadījumu pēc tetovējuma noņemšanas ar lāzeri rētošanās ir neizbēgama.

Vienkrāsainu tetovējumu noņemšana Augstvērtīgi rezultāti: melna, zila, purpurkrāsa.  Vāji rezultāti: sarkana, zaļa, dzeltena, oranža krāsa.
Daudzkrāsainu tetovējumu noņemšana Bieži ir nepieciešams izmantot dažādas iekārtas, kas ievērojami palielina izmaksas.
Metode Dažāda garuma lāzera stars saistās ar attiecīgu krāsu audos sašķeļot pigmentu. Pēc katras procedūras cilvēka imūnsistēma ilgākā laika periodā izvada pigmentu no organisma.
Aptuvenās procedūru izmaksas par 1 cm2 Vidēji 50 
Blaknes Nereti sāpīgs process, hiperpigmentācija, rētošanās.