Psoriāze - tests un simptomi

Psoriāze - tests un simptomi

23.12.2015

Psoriāze jeb Zvīņēde ir hroniska, recidivējoša, iekšķīga slimība ar izpausmēm uz ādas. Tagad rudens periodā, kad organisms vairāk patērē nepiesātinātas taukskābes, dzīvojam sausā atmosfērā, organismam sāk pietrūkst resursi un uzliesmo hroniskas slimības.

Zvīņēde ir ļoti bieži sastopama slimība Latvijā. Raksturīgas izmaiņas uz ādas ir plakani, sārti, asi norobežoti perēkļi, klāti ar bālganām zvīņām. Pacienti cieš gan fiziski, gan psiholoģiski, līdz ar to cieš ne tikai veselība, bet arī darbs, personīga dzīve.

Būtiski, ka slimība var sākties jebkurā vecumā un ar psoriāzi asociētas slimības ir metabolais sindroms, ateroskleroze, kardiālas saslimšanas, arteriāla hipertensija, psoriātiskais artrīts.
Svarīgi ir saprast, jo ātrāk mēs nosakām psoriāzes diagnozi dzīves laikā, jo ātrāk uzsāksim terapiju un profilaktiskus pasākumus, samazināsim psoriātiska artrīta, sirds asinsvadu sistēmas slimības un diabēta attīstību.

Lai atvieglotu iespēju noteikt psoriāzes diagnozi, mēs esam sagatavojuši šo tabulu un atbildiet paši sev:

1 Man noteica diagnozi psoriāze citas specialitātes ārsts (izņemot dermatologs)
2 Man noteica diagnozi psoriāze ārsta palīgs
3 Man noteica diagnozi psoriāze dermatologs
4 Man ir līdzīgas izmaiņas uz ādas
5 Man ir līdzīgas nagu izmaiņas
6 Man ir līdzīgi izsitumi uz galvas
7 Man ir sārti izsitumi cirkšņos, padusēs vai sēžamvietas apvidū
8 Man ir citas ādas saslimšanas

Gadījumā, ja Jums ir 3 pozitīvas atbildes, kā arī, ja Jums ir ārstēta nagu sēnīte vai kontaktdermatīts, kam ilgstoši nelīdz izrakstītā terapija, laipni lūdzam Mūsu klīnikā diagnozes precizēšanai. Mēs palīdzēsim sakārtot Jūsu veselību.

Ja Jums ir 3 pozitīvas atbildes un ir iespējama psoriāze.
Tālākā diagnozes (ne)apstiprināšana notiek pie ārsta – speciālista, izvērtējot klīnisko ainu, veicot biopsiju un nosakot netiešos laboratoros rādītājus.

Kāpēc būtiska ir maksimāli ātra psoriāzes diagnozes noteikšana?
Psoriāze saistīta ar vairāk kā 50 gēnu defektiem , kuru izraisītie traucējumi saistās ar 3 galvenajām patoloģijām:

  • lipīdu vielmaiņas un sirds asinsvadu sistēmas patoloģiju;
  • cukura diabēta;
  • ādas un locītavu bojājumiem.

Katra organisma šūna tai skaitā arī ādas un asinsvadu šūnas ir veidotas no lipīdiem. Traucēta lipīdu jeb holesterīna vielmaiņa ir saistīta ar nepilnvērtīgām šūnu membrānām, kas traucē to barošanos. Sliktie lipīdi piesārņo asinsvadus un izraisa miokarda infarktus un infarktus. Starpšūnu nekvalitatīvā lipīdus saturošā saistviela ir nepietiekama un atļauj alergēniem un mikrobiem iekļūt organismā.

Traucēta ogļhidrātu vielmaiņa, kā viena no psoriāzei raksturīgā metabolā sindroma sastāvdaļām, transformējas cukura diabētā.
Psoriāzei raksturīga pārcentīga imūnās sistēmas darbība, kas izpaužas kā ādas bojājums un visa veida locītavu bojājumi (artrīti).
Ātra diagnoze dod iespēju savlaicīgi kompensēt minētās slimības izmaiņas, novērst komplikācijas un uzlabot dzīvildzi.

Kādas ir psoriāzes terapijas jaunas iespējas?
Līdz šim vairums psoriāzes terapiju saistīja ar dažādu ārīgu preperātu lietošanu. To lietošana ir ar īslaicīgu efektu. Patoloģiskais process organismā turpinās ar lielāku vai mazāku ātrumu. Ignorējot iekšējās izmaiņas, neveicot to profilaksi, krasi samazinās dzīvildze. Tā, piemēram, psoriāze, kas sākas pirms 25 gadu vecuma, samazina dzīvildzi par 10 gadiem, bet sasniegt 60 gadus, kardiālās patoloģijas dēļ ir problemātiski

Iemetot pat Šveices pulkstenī smilšu graudu tā gaita izmainās vai mehānisms apstājas. Komplicēto psoriāzes patoloģisko procesu iespējams bloķēt izmantojot t.sk. bioloģiskos preparātus. Pēdējos gados mums ir uzkrājusies liela pieredze šai jomā, jo pēdējā 2,5 gadus ilgstošajā pētījumā ir piedalījušies vairāķ kā simts smagas psoriāzes un psoriātiskā artrīta slimnieki. No pilnīgi visas ādas bojājuma, ierobežota kustīguma ir izdevies panākt pilnīgi visas ādas attīrīšanos, iekšējo patoloģisko procesu stabilizāciju un dzīves kvalitātes atjaunošanu. Bioloģisko preparātu saņēmēji atkal devās uz pludmali, piedalījās sporta spēlēs un varēja vilkt ikvienu apģērbu.

Mēs esam gatavi dalīties savā pieredzē psoriāzes ārstēšanā.

Komentāri

Autorizēties, lai komentētu