Ādas rotājumi

Ādas rotājumi

06.07.2016

Mūsdienu sabiedrībā tetovējumipīrsingi un citi ādas rotājumi ir kļuvuši populāri. To vēsture aizsākās pirms 5300 gadiem, un tie ir ļoti interesanta daudzu kultūras rituālu sastāvdaļa vai kā skaistuma zīmes; tomēr tie var izraisīt tādas problēmas kā keloīdi (biezas rētas), infekcijas, alerģijas, izaugumus, vai paliekošus caurumus ādā, kad cilvēki grib no tiem atbrīvoties.

Daži cilvēki vēlas veidot keloīdu. Jo paliekošāka rēta, jo labāk. Rētošana ir ādas rotājums, kam ir divi veidi – iededzināšana un griešana. Iededzināšanā izmanto karstu metāla formu, kas iededzina vēlamo zīmējumu ādā. Griešanā izmanto asu nazi vai skalpeli, lai atstātu paliekošas rētas.

Viena no jaunākajām procedūrām ir mēles šķelšana, kā rezultātā cilvēks iegūst čūskai līdzīgu mēli. Pastāv dažādu infekciju un asins pārnēsājamo slimību riski, kā arī cilvēks var sākt šļupstēt.

Pārdomājiet pirms veikt kādu no šīm procedūrām. Vērsieties tikai pie apmācītiem un pieredzējušiem profesionāļiem, kam pieejama higiēnas prasībām atbilstoša tehnika. Esiet pārliecināts par to, ko Jūs vēlaties, un to pārrunājiet. Problēmu gadījumā tūlīt vērsieties pie dermatologa. 

Komentāri

Autorizēties, lai komentētu